TOTEMO

O značce

TOTEMO

TOTEMO je značka stavebnic pro děti i dospělé, kterou v roce 2019 založila designérka Adriana Kolda s pomocí tehdejších kolegů a dětských psychologů. Hra, ve které je možno vytvořit vše od auta, zvířátek nebo domečků až po kuličkovou dráhu je založena na obrazotvornosti a kreativitě. U dětí cílí na rozvoj motorických schopností a 3D vnímání, podporu vyjadřování a zlepšení pozornosti. Pro dospělé stavebnice slouží jako klíč k bráně flow stavu i relaxaci.

Stavebnice nabízí variantu z kvalitní bukové překližky a nebo z lokálně recyklovaného plastu. Jednotlivé abstraktní dílky lze za pomocí spojek vzájemně kombinovat a doplňovat v podstatě neomezeně a donekonečna. Je to pomůcka i hračka, příběh i místo, ve kterém se meze nekladou.

Prohlédnout produkty
Dostatek kreativity nám umožňuje s větší lehkostí řešit věci i v životě. Děti ji mají hodně, ale věkem jí ztrácejí. Proto je důležité ji rozvíjet a starat se o ni.

Adriana Kolda, zakladatelka

Dárek pro přátele

Adriana jako čerstvá absolventka UMPRUM designuje optimální dárek pro své přátele, kteří stále častěji zakládají rodiny.

Jejím cílem bylo vytvořit hru, která pro děti představí místo, kde mohou budovat cokoli, co si dokáží představit.

Stavebnice z překližky začala bavit jak děti, tak i dospělé a díky pozitivní zpětné vazbě okolí se rozhodla projekt posunout dál a v roce 2019 založit značku TOTEMO.

Spolupráce s psychology

TOTEMO začíná spolupracovat s psychology, se kterými formují tvary rozvíjející dětskou představivost, motoriku i schopnost se vyjadřovat.

Stavebnice se začíná prodávat, ale i využívat v terapiích pro děti na spektru.

Zahraniční ocenění

TOTEMO se svou novou plastovou edicí jede do Milána na soutěž Precious Plastic vedenou Rossanou Orlandi.

Díky nápaditosti, estetice a inovativní práci s recyklovaným materiálem vyhrává TOTEMO první místo v kategorii Educational Projects.

V tomto roce díky úspěchu stánku firma získává i nominaci na festivalu Designblok.