Zásady ochrany osobních údajů

Internetový obchod www.neatlane.cz (dále jen “naše stránky”) patří pod společnost Digismoothie s.r.o., IČ 03718751, se sídlem na Rohanském nábřeží 678/29, 186 00 Praha, Česká Republika, e‑mail info@neatlane.cz (dále jen “my”). Ochraně osobních údajů věnujeme velkou pozornost a s těmito daty zacházíme velice opatrně. Níže se dočtete jaké údaje o našich převážně návštěvnících zpracováváme, zda je zpracováváme na základě jejich souhlasu nebo na základě jiného právního důvodu, za jakými účely tyto údaje zpracováváme a také jak dlouho je máme u sebe uložená.

Jaké osobní údaje zpracováváme?

Osobní údaje, které zpracováváme:

 1. Identifikační a adresní údaje, tj. údaje, které nám umožňují Vás identifikovat tak, abychom s Vámi mohli uzavřít smlouvu a mohli Vám nabídnout a prodat naše produkty bez nepřiměřených právních a věcných rizik, např. jméno, příjmení, doručovací adresa, fakturační adresa, adresa odběrného místa, sídlo podnikání, IČ;
 2. Údaje související s kupní smlouvou, tj. údaje vznikající v souvislosti s plněním smlouvy, např. datum uzavření smlouvy, délka trvání, datum a důvod ukončení, datum úhrady kupní ceny, historie objednávek, zákaznické číslo, údaje nezbytné pro řádné plnění smlouvy, vč. výše ceny, případně číslo bankovního účtu, datum úhrady ceny;
 3. Elektronické údaje, tj. údaje vznikající v souvislosti s Vaší návštěvou naší stránky, např. IP/Mac adresa zařízení, cookies, lokalizační údaje zařízení, autentizační certifikáty;
 4. Kontaktní údaje, tj. údaje, které nám umožňují s Vámi navázat kontakt a komunikovat, např. e‑mailová adresa a telefonní číslo;

Tyto osobní údaje se k nám dostanou následujícími cestami:

 1. Tím, že nám je poskytnete při vzájemné komunikací prostřednictvím telefonu, e‑mailu, pošty, webového kontaktního formuláře apod.
 2. Tím, že je sami vyplníte do některého z formulářů, např. v rámci uživatelského účtu
 3. Tím, že je získáme z veřejně přístupných zdrojů (např. veřejné rejstříky osob, veřejné seznamy, profesní sociální sítě)
 4. Tím, že je získáme od třetích stran při poskytování právních služeb a služeb souvisejících (úschovy, zprostředkovávání překladů, znaleckých posudků, komunikace se zástupci z ČR i zahraničí apod.).
 5. Tím, že je získáme při plnění našich zákonných povinností.
 6. Tím, že je získáme při tom, když navštívíte naši stránku.
 7. Při nákupu na našem e-shopu
 8. Při odeslání email adresy skrze newsletter email sekce na našem e-shopu

Poskytování údajů třetích osob

Poskytnete‑li nám údaje o třetí osobě, je vaší povinností tuto osobu o tom informovat a zajistit si její souhlas s těmito podmínkami ochrany osobních údajů.

Tato situace nastává například ve chvíli, kdy objednáváte nějaké zboží, ale potřebujete doručení delegovat na jinou osobu, která zásilku bude přebírat. V té chvíli musíte tuto osobu o této skutečnosti informovat a zajistit si její souhlas s těmi podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Souhlas třetí osoby musíte být schopni kdykoliv dokázat do 48 hodin po našem vyžádání. Jde o případy, kdy si od nás třetí osoba vyžádá doložení souhlasu se zpracováním jeho osobních údajů.

Za jakým účelem zpracováváme vaše osobní údaje?

Nákup zboží a uzavření kupní smlouvy

Nejčastěji vaše data zpracováváme za účelem dodržení kupní smlouvy tedy abychom úspěšně realizovali vaši objednávku a zdárně ji doručili. Za tímto účelem můžeme předávat vaše data i třetím stranám, jako například dopravci, aby věděl na jakou adresu má Váš balíček doručit. Titulem pro zpracování osobních údajů je v takovém případě plnění smlouvy. 

Nemáte povinnost nám Vaše údaje za tímto účelem poskytnout. Bez těchto údajů bychom Vám však nemohli prodat naše produkty a následkem by byla nemožnost uzavření kupní smlouvy.

Nejčastěji údaje pro tento účel získáme skrze objednávkový formulář. V tomto formuláři jsou pole rozdělena na dva druhy.

 1. Povinná, která jsou nutná pro vytvoření kupní smlouvy a následnou realizaci kupní smlouvy. Zjednodušeně řečeno, tyto údaje potřebujeme k tomu, abychom byli schopni vaši objednávku vyřídit. Jde o jméno, příjmení, doručovací údaje, fakturační údaje, e mail a telefon. V tomto případě e mail a telefon slouží pro zaslání potvrzení o úspěšném přijetí vaší objednávky, doručení potvrzení o platbě, k průběžnému informování o vývoji stavu vaší objednávky a k následné případné komunikaci ohledně objednávky.
 2. Nepovinná, můžete vyplnit dobrovolně. Pomáhají nám upřesnit vaše požadavky a také nám pomáhají lépe a efektivněji vyřídit vaši objednávku, ale pro samotné vyřízení nejsou nutné.

Správa uživatelských účtů

Abyste mohli využívat výhody uživatelského účtu, je potřeba se nejdříve registrovat na některé z našich stránek. Tím u nás vznikne místo, kde budeme schraňovat veškeré vaše osobní údaje, doručovací a fakturační adresy, nastavení, členství ve věrnostních programech, nákupní seznamy, oblíbené, sledované produkty (hlídací pes), hodnocení produktů, vyplněnou zpětnou vazbu z dotazníků a další podobná data.

Zpracování osobních údajů pro tento účel je odůvodněno Vaším souhlasem. Poskytnutí osobních údajů na základě Vašeho souhlasu je v tomto případě dobrovolné, bez něj by ale nebylo možné Vám založit uživatelský účet. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat a svůj účet smazat. Pokud nám dáte vědět, že si již nepřejete být registrováni, Váš účet ihned zrušíme.

Poskytnutí osobních údajů v tomto případě není zákonným či smluvní požadavkem. Nemáte tak povinnost nám pro tento účel své osobní údaje poskytnout.

Zákaznické péče a zákaznická linka

Snažíme se stále zlepšovat v zákaznické péči a abychom mohli co nejrychleji reagovat na vaše podněty a problémy, potřebujme k tomu adekvátní podklady, tedy vaše údaje a maximum informací spojených právě s Vámi.

Pokud se pro komunikaci s námi rozhodnete využít některou ze sociálních sítí, je třeba mít na paměti, že se zpracování takto poskytnutých údajů řídí rovněž podmínkami těchto sociálních sítí, které nedokážeme ovlivnit. 

Zpracování osobních údajů je pro tento účel odůvodněno naším oprávněným zájmem na možnosti komunikovat se zákazníky či Vaším souhlasem, a to v závislosti na způsobu komunikace a na tom, která ze stran komunikaci iniciuje. Poskytnutí osobních údajů v tomto případě není zákonným či smluvní požadavkem. Nemáte tak povinnost nám pro tento účel své osobní údaje poskytnout. 

Rozhodnete‑li se publikovat recenzi, činíte tak dobrovolně a my Vaše údaje zpracováváme na základě Vašeho souhlasu. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Poskytnutí osobních údajů v tomto případě není zákonným či smluvní požadavkem. Nemáte tak povinnost nám pro tento účel své osobní údaje poskytnout.

Marketing

Rozdělujeme na dva typy:

 1. E mail marketing - Veškerá obchodní sdělení formou e mailu Vám zasíláme pouze na základě Vašeho souhlasu nebo našeho oprávněného zájmu na základě vzniku obchodního vztahu. Z odběru těchto sdělení se můžete kdykoliv odhlásit ať už přímo v marketingovém sdělení nebo po přihlášení do sekce "Můj účet" a kliknutí na "Nastavení e mailových sdělení". Snažíme se Vám posílat, co nejméně sdělení a jen ta, která věříme, že Vás zaujmou nebo alespoň potěší. Proti tomuto zpracování můžete vznést námitku či odvolat svůj souhlas (info@neatlane.cz).
 2. Telemarketing a SMS - Veškerá obchodní sdělení formou SMS Vám zasíláme pouze na základě vašeho souhlasu nebo našeho oprávněného zájmu na základě vzniku obchodního vztahu. Z odběru těchto sdělení se můžete kdykoliv odhlásit ať už přímo v marketingovém sdělení nebo po přihlášení do sekce "Můj účet" a kliknutí na "Nastavení mobilních sdělení". Snažíme se Vám posílat, co nejméně sdělení a jen ta, která věříme, že Vás zaujmou nebo alespoň potěší. Ve výjimečných případech Vás může kontaktovat někdo z marketingového oddělení nebo zákaznické podpory formou hovoru. Proti tomuto zpracování můžete vznést námitku či odvolat svůj souhlas (info@neatlane.cz).

Pokud si nevíte rady s odhlášením marketingových sdělení, ať už je zasíláme na základě jakéhokoliv důvodu, kontaktujte nás prosím na info@neatlane.cz, našim cílem není Vás zbytečně spamovat, pokud o naše sdělení nestojíte.

Pokud Vám odešleme například e mail, evidujeme i některá metadata, např. čas, kdy jste si zprávu otevřeli, zařízení, na kterém jste si zprávu otevřeli a další technické parametry o tomto zařízení. Zpravidla se nejedná o osobní údaje, byly‑li by však některé osobní údaje předmětem takového zpracování, činíme tak na základě našeho oprávněného zájmu. Kdykoliv můžete v takovém případě vznést námitku (info@neatlane.cz).

Hodnocení zboží, recenze a obsah na našich stránkách

Poté, co Vám doručíme zboží, Vám může přijít žádost o jejich hodnocení – jak jste byli spokojeni s nákupem u nás a jak jste spokojeni s jednotlivými produkty. K tomuto hodnocení využíváme nezávislé služby aplikace Klaviyo Reviews, která patří společnosti Klaviyo, Inc. V rámci tohoto hodnocení předáváme data o obsahu Vaší objednávky a Váš e mail, na který Vám přijde výzva k ohodnocení. Žádné další osobní informace nepředáváme a je jen na Vás, zda budete chtít vaši recenzi skrze tuto službu odeslat. 

Abyste mohli být na našich stránkách aktivní a přidávat, respektive vytvářet jakýkoliv obsah jako recenze nebo komentáře a diskuzní příspěvky musíte být ve většině případů registrováni a přihlášeni. Pak se tento obsah váže na Váš uživatelský účet, a tedy u těchto příspěvků může být viditelná Vaše profilová fotografie, jméno a příjmení. Díky navázání na uživatelský účet, máte možnost některý obsah upravovat či mazat. Za vkládaný obsah a aktivitu pod svým účtem zodpovídáte pouze Vy, proto nedoporučujeme prostřednictvím obsahu veřejně sdílet jakékoliv své osobní údaje, které nechcete, aby mohly být veřejně dostupné. Více o zpracování osobních údajů v souvislosti s uživatelským účtem se můžete dozvědět výše (účel č. 2).

Tvorba personalizovaného obsahu

Neradi bychom Vám doporučovali něco, co pro Vás nebude dávat smysl, proto využíváme nasbíraných údajů o Vás k personalizaci obsahu a nabídky na našich stránkách a v marketingových sděleních. Využíváme k tomu informace o produktech, které často navštěvujete, Vaše předchozí objednávky (historii vašich objednávek), apod. Takto docílíme toho, že Vám můžeme doporučit zboží, které by Vám mělo s velkou pravděpodobností udělat radost. A věříme, že tento způsob je lepší než doporučovat náhodné produkty.

Zpracování osobních údajů pro účel tvorby personalizovaného obsahu a reklamy je odůvodněno Vaším souhlasem, případně naším oprávněným zájmem. Poskytnutí osobních údajů na základě Vašeho souhlasu je v tomto případě dobrovolné, bez něj by ale nebylo možné Vám poskytovat personalizovaný obsah a reklamu. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat, stačí nás kontaktovat na info@neatlane.cz. Poskytnutí osobních údajů v tomto případě není zákonným či smluvní požadavkem. Nemáte tak povinnost nám pro tento účel své osobní údaje poskytnout. 

Personalizovaný obsah jsme z velké části schopni poskytovat díky cookies, ty můžete libovolně nastavit a spravovat tak svůj souhlas. 

Plnění zákonných povinností

Některé Vaše osobní údaje zpracováváme i za účelem plnění našich zákonných povinností, zejména účetních a daňových. Zpracování osobních údajů pro tento účel je odůvodněno plněním zákonných povinností. Tyto údaje o Vás musíme zpracovávat.

Zlepšování našich stránek

V průběhu Vaší návštěvy našich stránek si shromažďujeme informace, jako například vaši IP adresu, nastavení prohlížeče, které nám pomáhá určit jaký jazyk preferujete, navštívené stránky včetně data a času návštěvy, na jaké odkazy klikáte, díky kterým Vám můžeme upravit obsah, tak aby byl pro Vás zajímavější a nabízeli jsme Vám produkty a obsah, který oceníte.

Stejně tak můžeme měřit počet návštěv, pohyby myší uživatelů a podobné informace. Tyto informace nám pomáhají dělat naše stránky intuitivnější a vedou tak i ke zlepšení našich služeb.

Na jakých právních podkladech zpracováváme vaše osobní údaje?

Vaše osobní údaje zpracováváme na základě jednoho z následujících titulů:

Plnění smlouvy

Vysvětlení

Příklad

Vaše osobní údaje zpracováváme, pokud je to nezbytné k plnění smlouvy.

Pokud spolu uzavřeme kupní smlouvu, budeme zpracovávat Vaše identifikační, adresní a kontaktní údaje, abychom mohli splnit své závazky a zkontrolovat plnění těch Vašich. 

Oprávněný zájem

Vysvětlení

Příklad

Vaše osobní údaje zpracováváme, pokud náš oprávněný zájem na jejich zpracování převáží Vaše práva a svobody.

Při vstupu na naše stránky zpracováváme statistické údaje o jejich procházení, a to hlavně proto abychom mohli zlepšovat naše služby lépe je cílit a nabízet vám relevantnější obsah.

Souhlas

Vysvětlení

Příklad

Vaše osobní údaje zpracováváme, pokud nám k tomu dáte svůj souhlas.

Rozesílka newsletterů na základě toho, že jste nám prostřednictvím webového formuláře poskytli a souhlasili s odesláním emailové adresy.

Plnění právních povinností

Vysvětlení

Příklad

Vaše osobní údaje zpracováváme, pokud je to nezbytné k plnění právní povinnosti.

Abychom splnili naše zákonné povinnosti, musíme 10 let uchovávat daňové doklady. Na těchto dokladech je např. Vaše jméno a příjmení, adresa apod.

Komu vaše osobní údaje předáváme?

V některých případech potřebujeme vaše osobní údaje předat třetím stranám, které však dodržují podmínky s ochranou osobních údajů, které se shodují v hlavních bodech s těmi našimi a nijak Vás neomezují na vašich právech. Jde o tyto případy:

 1. Doručení zboží – Aby mohl dopravce, kterého si zvolíte doručit vaši zásilku, musí vědět kam a komu. Tedy v zájmu plnění kupní smlouvy, předáváme dopravci vaše jméno a příjmení (případně jméno a příjmení osoby, která bude zásilku přebírat), doručovací údaje, vaše telefonní číslo, na které Vám dopravce zašle informace o doručení, případně zavolá k upřesnění doručení a v případě, že jste si zásilku objednali na dobírku, tak předáváme i celkovou částku, kterou dopravci máte uhradit. Dopravci potřebují tyto údaje pouze k doručení zásilky a nejsou oprávněni tyto údaje nijak jinak využívat, tedy mají povinnost tyto údaje bezprostředně smazat po doručení zásilky.
 2. Předávání informací dopravcům – Pro předávání informací jednotlivým dopravcům využíváme službu Balíkobot.cz patřící pod společnost Balikobot, s.r.o. Tato služba funguje pouze pro přenos informací mezi námi a Vámi vybraným dopravcem. S přeposílanými informacemi nemá společnost Balikobot, s.r.o. žádné právo nakládat jinak než k předání právě dopravcům.
 3. Platba kartou – Pro platbu kartou využíváme společnost Shopify Inc., se sídlem na 151 O'Connor Street, Ground Floor, Ottawa, Ontario, K2P2L8. S vašimi platebními kartami nemanipulujeme ani s těmito údaji nepřicházíme do styku. Při platbě kartou pouze této společnosti poskytneme platební údaje, jako číslo objednávky (případně variabilní symbol), vaše jméno a příjmení, e mail a celkovou částku, kterou chcete zaplatit. My pak po dokončení procesu ze strany společnosti Shopify Inc. dostaneme informaci, zda platba proběhla úspěšně či nikoli.
 4. Obchodní a transakční sdělení – rozesíláme skrze služby společnosti Shopify Inc., které jsou vázány svou mlčenlivostí. Obsah sdělení může obsahovat některé z vašich osobních údajů, avšak daná služba nemá právo s tímto obsahem nakládat žádným způsobem, mimo servisní zásahy. Pro e-mailové rozesílky využíváme nástroj Klaviyo od firmy Klaviyo Inc. Servis a reklamace – Nezbytné osobní údaje také předáváme našim dodavatelům zboží nebo servisnímu centru při vyžádané reklamaci zboží.
 5. Backoffice – Věci, kterým nerozumíme, svěřujeme odborníkům. V nezbytném rozsahu tedy předáváme Vaše osobní údaje ke zpracování účetním, daňovým poradcům, auditorům či poskytovatelům právních služeb. V drtivě většině případů jde pouze o údaje obsažené na účetních a daňových dokladech. Stejně tak abychom Vám mohli nabízet a prodávat naše produkty a poskytovat služby na té nejvyšší úrovni, musíme spolupracovat s celou řadou poskytovatelům informačních a komunikačních služeb.
 6. Orgány veřejné moci – Orgánům veřejné moci zpřístupňujeme Vaše osobní údaje v případech, kdy jsme k tomu povinni na základě kupní smlouvy (typicky při podání žaloby, návrhu, podnětu apod.) nebo pokud to vyžaduje zákon. Zpřístupňování osobních údajů těmto subjektům neprobíhá pravidelně, ale pouze nahodile.
 7. Provozovatelé sociálních sítí – Na základě historie Vašich objednávek, zájmů a chování na našich stránkách Vám může být na sociálních sítích zobrazován personalizovaný obsah a nabídky. Toto umožňují především cookies, které jsou používány tzv. widgety, které jsou vloženy na našich stránkách.
 8. Společnost Microsoft - Spolupracujeme se společnostmi Microsoft Clarity a Microsoft Advertising, abychom pomocí behaviorálních metrik, uživatelských map a přehrávání relací zjistili, jak používáte naše webové stránky, jak s nimi komunikujete, a mohli tak zlepšovat naše služby. Údaje o používání webových stránek jsou zachycovány pomocí souborů cookie první a třetí strany a dalších sledovacích technologií. Kromě toho tyto informace používáme pro optimalizaci webu, bezpečnosti a reklam.
 9. Klaviyo Inc. - Nástroj Klaviyo nám pomáhá v odesílání email kampaní a newsletteru, tudíž některá vaše data využívá ke zlepšení a přesnosti zasílaného obsahu, např. jméno, pohlaví, počet nákupů na e-shopu, atd.
 10. Google LLC - u společnosti Google využíváme nástrojů Google Analytics a reklamní služby, které nám pomáhají lépe chápat vaše chování na našem e-shopu a přesněji inzerovat např. v rámci prodejních nebo vyhledávacích reklam na stránkách Google.
 11. Meta Platforms Inc. - u společnosti Meta využíváme inzerce na jejich platformách, tudíž k přesnému cílení musíme používat Meta Pixel a Conversion API, které propojují data  z našeho e-shopu s těmi již existujícími na platformách Meta.

Jak dlouho vaše osobní údaje uchováváme?

Osobní údaje rozdělujeme do dvou skupin, dle kterých se určuje i doba jejich uchování.

 1. Povinné – To jsou ty údaje, které nám nařizuje zákon, jak dlouho je musíme mít uschované. Tyto údaje nelze vymazat ani na vaši žádost. Jedná se především o údaje vázané s kupní smlouvou (např. u daňových dokladů je tato doba stanovena na nejméně 10 let). V rámci možnosti plnit vaše požadavky a poskytovat vám kvalitní zákaznickou podporu si necháváme i vaše kontaktní údaje do uzavření obchodního vztahu a to do doby vypršení záruky Vámi zakoupeného zboží plus 2 měsíce navíc.
 2. Nepovinné – To jsou všechny údaje, které nám slouží pro zlepšování služeb, cílení našich sdělení apod. O vymazání těchto údajů máte kdykoliv právo zažádat. Tyto údaje uchováváme také po dobu trvání obchodního vztahu, případně 26 měsíců od poslední vaší aktivity. Po expiraci tyto data automaticky mažeme, včetně vašeho uživatelského účtu.

Jak zabezpečujeme vaše osobní údaje?

Osobní údaje a nasbíraná data jsou primárně ukládány na serverech společnosti Shopify Inc., které mají vysokou míru zabezpečení a o které se stará až stovky programátorů. 

Pro komunikaci vašeho prohlížeče s naším serverem používáme šifrovaný (https) přenos, který zajistí, že nikdo tuto komunikaci nemůže odchytávat a vaše data jsou tak v bezpečí.

Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

Stejně jako my máme určitá práva na zpracování osobních údajů, tak i vy máte svá práva, která můžete kdykoliv uplatnit.

Právo na přístup k osobním údajům, které o Vás zpracováváme

Máte právo po nás žádat seznam všech osobních údajů, které o Vás zpracováváme. Tento seznam Vám můžeme vygenerovat po řádném ověření vaší totožnosti. Pokud o něj máte zájem, zašlete Váš požadavek na e mailovou adresu info@neatlane.cz. V případě opakované žádosti jsme oprávněni za kopii poskytnutých osobních údajů účtovat přiměřený poplatek na základě vzniklých administrativních nákladů.

Právo na opravu osobních údajů

Pokud zjistíte, že evidujeme o Vás osobní údaje, které nejsou správně, máte právo po nás žádat opravu. Budeme za tyto podněty velice rádi a rádi Vám je opravíme v co nejkratším čase. Opět nás stačí kontaktovat na e mail info@neatlane.cz.

Právo na výmaz osobních údajů

Máte právo požádat o vymazání všech osobních informací, které o Vás zpracováváme, vyjma těch, jejichž uchování nám nařizuje zákon, nebo tyto informace slouží k plnění dosud neuzavřené kupní smlouvy a bez těchto dat bychom nebyli schopni úspěšného uzavření docílit. O výmaz osobních údajů nás prosím kontaktujte na e mail info@neatlane.cz.

O vymazání osobních údajů můžete žádat v případě, že:

 1. a) Vaše osobní údaje již nejsou potřebné pro účel, pro který byly shromažďovány nebo zpracovávány;
 2. b) Vaše osobní údaje zpracováváme protiprávně;
 3. c) odvolali jste souhlas, na jehož základě bylo zpracování Vašich osobních údajů prováděno, a nemáme žádné jiné oprávnění (právní důvod) tyto osobní údaje dále zpracovávat;
 4. d) vznesete námitku proti zpracování Vašich osobních údajů v případě, že jsou Vaše osobní údaje zpracovávány pro účel marketingu (např. zasílání newsletterů);
 5. e) vznesete námitku proti zpracování Vašich osobních údajů, které zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu, a pokud nebudeme schopni prokázat, že náš oprávněný zájem převažuje nad Vaším právem na vymazání dat
 6. f) existuje nějaký zákonný důvod, který vyžaduje výmaz těchto osobních údajů; či
 7. g) zpracováváme osobní údaje dítěte, aniž by byl dán rodičovský souhlas k takovému zpracování.

Právo na omezení zpracování osobních údajů

V případě, že nemáte zájem o úplné vymazání vašich dat, ale pouze o dočasné omezení zpracování Vašich osobních údajů, můžete po nás požadovat omezení zpracování Vašich osobních údajů.

Právo na přenositelnost údajů

V případě, že chcete, abychom Vaše osobní údaje předali třetímu subjektu, můžete využít svého práva na přenositelnost údajů. Avšak v případě, že by výkonem tohoto práva mohlo dojít k nepříznivému dotčení práv a svobod třetích osob, nebudeme moci Vaší žádosti vyhovět.

Právo vznášet námitky proti zpracování osobních údajů

Pokud máte pocit, že některé osobní údaje zpracováváme neoprávněně, můžete proti tomuto jednání vznést námitku. Některé údaje zpracováváme v rámci našeho oprávněného zájmu a rádi Vám tyto důvody upřesníme, stačí nám napsat na e mail info@neatlane.cz a upřesnit jaké nasbírané údaje po nás žádáte obhájit.

Právo podat stížnost na zpracování osobních údajů

Budeme rádi, když budete veškeré námitky či dotazy ohledně ochrany osobních údajů posílat přímo nám, abychom Vám mohli poskytnout okamžitou pomoc či podporu ve vaší věci řešení. Stačí nám napsat na e-mail info@neatlane.cz. Avšak uplatnění postupů výše uvedených nijak neomezuje vaše právo podat stížnost Úřadu pro ochranu osobních údajů, se sídlem Pplk. Sochova 27, 170 00 Praha 7.

Právo kdykoliv odvolat souhlas

Pokud je zpracování Vašich údajů založeno na Vašem souhlasu, máte právo kdykoliv tento svůj souhlas odvolat. Pokud jde o zpracování Vašich osobních údajů pro účely zasílání obchodních sdělení, můžete svůj souhlas se zpracováním osobních údajů a souhlas se zasíláním obchodních sdělení odvolat jednoduše tak, že na daný email odpovíte „Ne“ či jakkoliv jinak v odpovědi vyjádříte svůj nesouhlas, nebo kliknete na příslušný odkaz, pokud je na konci obchodního sdělení uveden.

Právo na informace o automatizovaném rozhodování, včetně profilování

Nejste předmětem žádného rozhodnutí založeného výhradně na automatizovaném zpracování, včetně profilování, které by pro Vás mělo právní účinky nebo by se Vás obdobným způsobem významně dotýkalo.

Jsou Vaše osobní údaje předávány mimo EU?

Předáváme‑li Vaše osobní údaje ke zpracování do třetí země (mimo Evropský hospodářský prostor, jehož součástí jsou i státy stojící mimo Evropskou unii - Island, Lichtenštejnsko a Norsko) nebo mezinárodní organizaci, činíme tak pouze za předpokladu, že Evropská komise rozhodla o tom, že tato třetí země nebo mezinárodní organizace zajišťují odpovídající úroveň ochrany, nebo pokud příjemce osobních údajů poskytl vhodné záruky jejich ochrany a v cílové zemi jsou k dispozici vymahatelná práva subjektu údajů a účinná právní ochrana subjektů údajů.

Jaké právní předpisy upravují zpracování údajů a ochranu soukromí?

Zpracování osobních údajů v ČR se řídí zejména následujícími právními předpisy:

 • nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, obecné nařízení o ochraně osobních údajů,
 • zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů,
 • zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

Podmínky ochrany osobních údajů jsou platné a účinné od 20. 7. 2023.