Veletrhy

Reportáž z Designbloku 2023

Reportáž z Designbloku 2023

Letošní 25. ročník největšího designového festivalu Designblok jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít a z naší návštěvy vám nabízíme krátkou reportáž.

Výstavní prostory festivalu se nachází hned na třech místech. Ve Veletržním paláci Národní galerie Praha naleznete novinky českého, ale i zahraničního designu, instalace a edukativní přednášky.

Instalace Artisème & Michal Bačák na Designbloku 2023

Hlavní roli v této lokaci hraje sklo a naleznete zde novinky od značek Moser, Rückl, Klimchi, DECHEM a dalších. Překvapivě velké zastoupení má také móda a módní doplňky od značek jako Braasi (batohy), Buffet (kulichy) nebo SegraSegra (tech wear). Velmi zajímavé jsou brýle od Nastassia Aleinikava studio.

Skleněné vázy Moser od Jana Plecháče na Designbloku 2023

Z většího nábytku, kterého bohužel na výstavě není tolik určitě zaujme Todus se svou novou venkovní sedačkou Dongo a Polstrin s modulární sedací soupravou Seaside. Pokud vás zajímají úložné prostory, určitě si nenechte ujít regály Fleysen a Lockers.

Další lokací festivalu je Uměleckoprůmyslové museum v Praze, kde jsou hlavním tématem rodinné firmy z Čech. Nechybí kování a kliky M&T, deky a plédy z Tkalcovny Kubák, replikovaná křesla Modernista nebo legendární stavebnici Merkur.

Instalace Tkalcovny Kubák na Designbloku 2023

Poslední lokací je Míčovna Pražského hradu, kde naleznete hlavní výstavu s názvem Cosmos. Jedná se o pojízdnou galerii obsahující deset originálních děl ze skla od desítky špičkových designérů. Oproti zbylým dvěma lokacím je tato přístupná až do 15.10.2023, takže si ji určitě nenechte ujít!

Vstupenka na festival stojí 490,– Kč (možné zakoupit bez problémů na místě nebo online) a zahrnuje možnost navštívit všechny lokace. Posledním dnem festivalu je neděle 8.10.2023 s výjimkou Míčovny (viz. výše).

Napsat komentář

Všechny komentáře jsou před zveřejněním moderovány.

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.

Zobrazit další

Master & Master představuje nový stolek Roxor
Fabini představuje novou kolekci nožů z japonské oceli